top of page

Globe 5.80

Lodní třída ClassGlobe 5.80, je tak jediněčná, tak cool :-)

McIntyrova ClassGlobe 5.80 je JEDNODUCHÁ, DOSTUPNÁ, BEZPEČNÁ, schopná vydržet i náročné povětrnostní podmínky na dlouhých plavbách přes oceán. Je snadno ovladatelná. stejně tak jako její stavba je plachtění s ní jedna velká ZÁBAVA.

Mezi základní prvky konstrukce patří překližkové desky, sklolaminát a epoxidová pryskyřice. Tzv. bow crash box se třemi vodotěsnými přepážkami a šest žeber z borovicového dřeva. Podlaha je zpevněna dubovými fošnami. Trup je pokryt 10 mm překližkou. Dno je obloženo 20 mm tlustou překližkou. Paluba je z 8 mm překližkou. Trup je poté laminován epoxidem a sklolaminátem. 145 stupňový bod „of vanishing stability“ s centrálním silným skegem, přívěsné kormidlo se třemi sadami čepů, které umožňuje jednoduché a efektivní řízení i větrného autopilota.

Jednoduchý prefabrikovaný ocelový kýl s olověnou žárovkou. Dvě dvoumetrové kóje, nebo jedna kabina, případně jedna příčná kabina, která vznikne pomocí zvednutí podlahového panelu. Bezpečný pohodlný kokpit, dva Dagger boards, rychlé zavírání doprovodných dveří/dvířek a otvorů (nebo 50x50 zavírací dvířka) s 360° sledovací kabinou s 1,65 m světlou výškou a 1 metr světelnou výškou při sezení na lůžku.

45x35 Foredeck hatch, lukny 20x20, dostatek chytů, silné sloupky a zábradlí; dva tzv. „bow towing cleats“, vyhrazený úložný prostor v kokpitu pro čtyřčlenný záchranný raft ISO Ocean Life-Raft nebo pod kokpitem Plastimo „ClasseMini Valise“. Vodotěsné palubní otvory. Seldenský oceánský stožár pro extrémní podmínky se šroubovacím spodním stahovacím pouzdrem. 

Celá loď se i se stěžněm vejde do 6 m přepravního kontejneru, 

Loď je schopna bezpečně uvézt veškerou potřebnou výbavu, která k ní není trvale připevněna, dva námořníky, jídlo na 40 dní, vodu, plachty a bezpečnostní výbavu do celkové váhy 575 kg! 

(přeloženo z www.classglobe580.com)

ClassGlobe HEADER - BIGER VERSION.png
bottom of page