top of page
Vyhledat

Stringers are coming...#classglobe 580 #czechglobe580 #transat2021Dalších pár dní práce za námi. Vše nejde podle plánu, ale důležité je se pořád posouvat kupředu. Dořezali jsme poslední chybějící díly z překližky a pustili se do výroby podélných latí tzv. stringers. Tyto latě budou kopírovat celý trup lodi a podélně spojí již navěšené žebra na hellingu viz obrázek.


Stringery musí být z vysušeného dřeva aspoň 10-12% a musí splňovat předepsanou pevnost. Zvolit se dá modřín, borovice, nebo cokoliv pevnějšího. V našem případě jsme vybrali modřínové fošny o délce 4-5m, které se budou podélně napojovat zkoseným spojem, který se slepí epoxidovou pryskyřicí a spoje budou rozmístěny na žebrech, kde se ještě přivrutují.


Celková délka všech latí vychází přiblížně na 66m.

Když se kácí les, létají třísky...:-)


Co se týče naší výrobní haly je skvělá. Pomalu však začínáme s přezdívkou lednička. Nebýt libčických vietnamských kuchařů a jejich pytlíku chilli za 10kč, z nudlí u nosu by byly rampouchy. Příští týden se ve velkém vrhneme na obšití žeber latěmi a snad začneme i pokrývat dno překližkou. Tož držte palce a jak bude více času a síly, snad se rozepíšu trošku více.


260 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page