top of page

Události a vypsané závody

Návrh harmonogramu (vytvořený společností McIntyre Adventure).

Plán jednotlivých událostí je závislý na zájmu o nově vzniklou lodní třídu ClassGlobe 5.80. Následující události a závody budou realizovány, pokud se přihlásí alespoň šest zájemců.

Potřebná kvalifikace zájemců: Skipper, minimální věk 18 let, nebo se souhlasem rodičů, napluto minimálně 1500 námořních mílí na jakékoli jachtě, napluto 500 kilometrů sólo s jachtou ClassGlobe 5.80, absolvování tréninku přežití a lékařského vyšetření.

 

Účastníci jsou sami zodpovědní za bezpečnostní inspekce a pomáhají organizátorům při závěrečných inspekcích. Dále je nutné sjednat povinné ručení do 2 mil. USD. Pojištění odpovědnosti a účast na povinných brífincích.

 

Účast na lokálních a národních událostech, jako jsou například ClassGlobe 5.80 Fastnet nebo závody „UK to UK“, může být vlastníky jachet ClassGlobe 5.80 považována za zajímavou v okamžiku, kdy začne flotila lodní třídy růst.

 

Globe 5.80 TRANSAT listopad 2021 - startovné  750 euro;

Z Portugalska na Kanárské ostrovy, a poté přes Atlantik do Karibiku (datum startu bude oznámeno v listopadu 2020) 

 

Globe 5.80 Challenge červen/červenec 2022 - startovné 600 euro

Sólový, etapový závod kolem Portugalska.

 

Globe 5.80 TRANSAT listopad 2023 - startovné 850 euro;

Sólový závod z Portugalska na Kanárské ostrovy, a poté přes Atlantik do Karibiku.

 

Mini Globe Race .. Start v říjnu/listopadu? 2024-2025

Sólový závod kolem světa.

Globe 5.80 TRANSPAC 2025

Sólový závod přes Pacifik. 

 

Jachty ClassGlobe 5.80 se mohou připojit k celému závodu, nebo k jakékoli jeho části.

 

Trofej "Logical Route" pro první část Mini z Evropy na Tahiti. (Moitessier _JOSHUA)

Trofej pro vítěze “Bounty Challenge”, sedmé etapy z Tongy na Kupang (Vzpoura na lodi Bounty)

 

Proč by chtěl někdo závodit s 5,80 metrů dlouhou jachtou okolo světa?

Dobrá otázka! Možná nikdo nebude chtít. Všichni ale žijeme v rychlém, konzumním, často i matoucím, ale hlavně velmi plochém světě. Kde otázky typu: „Kdo jsem“, „Proč tu jsem?“ a „Co tu dělám?“ nejsou na místě. Naše životy jsou až příliš pohodlné. Jen málo kdo z nás se rozhodne vystoupit z komfortní zóny a začne se ptát po vyšším smyslu svého života. Možná je závod Mini Globe Race určitou příležitostí pro účastníky, aby si uvědomili, kým vlastně jsou. Jedná se rozhodně o dobrodružství s malým ekologickým dopadem a o jeho udržitelnosti není pochyb. Současně se nepochybně jedná o úžasnou výzvu. Ne, nebude to snadné. Občas to určitě nebude velká zábava. Ale pokud existuje jediná věc, kterou jsem si jistý, pak je to fakt, že myšlenka závodu Mini Globe Race bude rozhodně přitahovat mnoho z nás. Pouze ti, kteří ve svém životě hledají něco mimořádného, se dostanou dál. Pouze ti, kteří věří v sebe a své vlastní schopnosti vědí, že všechno, co si dokáží představit, je ve skutečnosti možné. Je to tak, každý může. Stačí se jen rozhodnout. A konečně pro ty, kteří argumentují tím, že: „Ach ano, ale nebude to příliš náročné?“ Zamyslete se znovu, nebo se běžte projít do hor, protože v životě je spoustu dobrodružství a ne každé je určeno pro všechny. 

Ano, toto dobrodružství bude opravdu náročné a rozhodně ne pro každého. Jisté je jen jedno. Po prožití společného závodu se jednotliví účastníci budou brát jako jedna velká rodina. Přestávky během závodu budou šílené, rozhovory až neskutečné a hloubka přátelství společně s nově vybudovanými pouty při sdílení společné výzvy zcela unikátní. Pro každého námořníka to bude skutečně určující okamžik. Nejtěžší část se bude nacházet u konce. Cesta kolem Mysu Dobré Naděje a dále na sever do Kapského města bude obtížná. Ale tak to je. Je to jediná možná cesta!

 

„Proč startovné?“ Skvělá otázka, která ve skutečnosti vůbec nemusí existovat. Každý z nás se samozřejmě může vydat na svou vlastní solo plavbu kdykoli bude chtít. Jenže tohle je takový můj „milovaný projekt“ a zaplacení vstupních poplatků jen ukazují váš opravdový zájem o projekt, na základě kterého vám rádi pomůžeme.

Projekt Mini Globe není totéž jako Golden Globe nebo Ocean Globe, které jsou pro mě absolutní prioritou a současně opravdu velké události. Mám prostě rád malé jachty a s nimi spojená velká dobrodružství. Samozřejmě stavím jednu loď i pro sebe a současně doufám, že se brzy i já vypravím se svou ClassGlobe 5.80 přes Atlantik.

Moc se na to těším! Sám jsem se inspiroval mnoha předchozími oceánskými plavbami malých lodí. A tak plánuji strávit trochu času a peněz organizováním nového vzrušujícího konceptu a akcí pro ty, kterým se myšlenka ClassMini5.80 zalíbila, a kteří se chtějí do projektu zapojit. Nedělám to pro peníze. V projektu ani žádné nejsou. Jde mi o to společně vytvořit novou rodinu. Rodinu nadšenců ClassMini5.80. Pokud si chcete vytvořit vlastní národní asociaci, napište mi… Díky … Don.

 

Pouze předběžné informace:

V současné chvíli je možná rezervace po zaplacení nevratné částky 150 australských dolarů. Oficiální zápis bude otevřen od 1.listopadu 2020.

Zvací přihlášky majitelů ClassGlobe 5.80 jsou omezeny na 30 osob, přičemž z každé země je možné přihlásit pouze 5 osob.

Zápisné činí 2000 australských dolarů s přihláškou a poplatkem za každou etapu, který je splatný 9 měsíců před začátkem vlastní etapy.

Účastníkům mladším 20 let bude vráceno 50% ze vstupního poplatku při dosažení Karibiku.

Chcete-li požádat o „startovné zdarma“, nebo-li získání pozvánky na závod, musíte mít napluto alespoň 1000 mil na jakékoli lodi. Pokud bude větší zájem, než nabídka, bude vytvořen seznam čekatelů.

Před závodem musí pak každý účastník splnit tyto požadavky: napluto minimálně 2000 námořních mil na jakékoli plachetnici; napluto minimálně 750 námořních mil na přihlášené lodi ClassGlobe 5.80, jedná se o sólovou plavbu bez zastavení pouze s použitím sextantu a větrné korouhve; tento požadavek je možné splnit v rámci první etapy nebo jakékoli další etapy, do které se účastník nahlásí. Dále je vyžadováno absolvování kurzu přežití a kurzu první pomoci.

Účastník musí každou etapu startovat společně s flotilou, nebo se dané etapy nemůže zúčastnit. Účastník, který vynechá jakoukoli etapu není způsobilý k zařazení do poháru MGR. Datum startu/počátku další etapy je stanoveno ve chvíli, kdy 15% účastníků ukončí předchozí etapu. Ethical Sponsors allowed with 50% entry fee surcharge.

 

Doporučené etapy: konečný termín/etapa TBA prosinec 2022. Zastávky mezi etapami jsou chápány jako nutné servisní zastávky.

Šest následujících etap zahrnuje i servisní zastávky.

 

Startovné jednotlivých etap: 

1. AU$1200, 2. AU$800, 3. AU$400 4. AU$400, 5. AU$800, 6. AU$800.

 

PRVNÍ ETAPA: START- Evropa – Kanárské ostrovy 800 – zastávka na 4 dny; do Karibiku 2700 – zastávka na 7 dní; do Panamy 1200. Přibližně 40 dní.

 

DRUHÁ ETAPA: START – Panama – Marquesas 3800 – zastávka na 7 dní; do Tahiti 800. Přibližně 60 dní.

 

TŘETÍ ETAPA: START – Tahiti – Tonga 1400. Přibližně 14 dní.

 

ČTVRTÁ ETAPA: START – Tonga – Kupang 3800 (Bounty Challenge). Přibližně 40 dní.

 

PÁTÁ ETAPA: START – Kupang – Mauricius 3800 – zastávka na 7 dní; do Kapského města 2400. Přibližně 70 dní.

 

ŠESTÁ ETAPA: START – Kapské město – Cape Verde 4000 – zastávka na 7 dní; do Evropy 1700. Přibližně 70 dní. KONEC…

 

Celkem přibližně 26.400 mílí a 300 závodních dní. 3 týdny na Panamu, 5 servisních přestávek a přibližně 2 týdny pauzy, 9 dní navíc, přibližně 400 dní od startu do cíle, přibližně 13,5 měsíců.

(přeloženo z www.classglobe580.com)

ClassGlobe HEADER - BIGER VERSION.png
bottom of page